Lähde mukaan ehdolle syksyn seurakuntavaaleissa

Julkaistu: 27.06.2018

Ev.lut. seurakuntien seurakuntavaalit käydään 18.11.2018. Ennakkoäänestys on 6.-10.2018.

Sosialidemokraattinen ja sitoutumaton seurakuntaväki ottaa listoilleen ehdokkaita. Meitä yhdistävät mm. avoimuuden sekä diakonia- ja lapsityön korostaminen. Kysy lisää tai ilmoittaudu:

 

Henrik - Ilari Luojola, ilariluojola@luukku.com, 0500 805 302

Kaarina - Timo Virkkula, timo.virkkula@kaarina.fi, 0400 598 625

Katariina - Päivi Salminen, paivi.salminen@pp1.inet.fi, 040 534 6509

Maaria - Merja Nurmio, nurmio.merja@gmail.com, 0400 826 526
Jorma Hellstén, jorma.a.hellsten@gmail.com, 044 907 4052

Martti - Hans Ekroth, hans.ekroth@turku.fi, 050 558 9145
Kaj Engblom, engblom.kaj@gmail.com, 044 015 1043

Mikael - Raili Pajula, raili.pajula@gmail.com, 040 707 4911
Viivu Seila, viivu.seila@turku.fi, 040 515 4977

Tuomiokirkko - Heikki Palmu, hkpalmu@gmail.com, 0458959160

Åbo Svenska - Gustav Wickström, gustav.wickstrom@gmail.com

 

Koko listan yhteyshenkilö Merja Nurmio, 0400 826 526

Voit ilmoittautua myös toimistoon: turku@sdp.fi / 02-4145100. Mukaan ehtii 17.9. aamupäivään saakka.